Vědci hlásí průlom v léčbě rakoviny. Molekulární sbíječka je téměř stoprocentně účinná

1246
Sdílejte

Experimenty provedené na myších s melanomem ukázaly, že polovina z nich byla po léčbě tímto způsobem zcela vyléčena. Ačkoliv se jedná o ranou fázi výzkumu, výsledky jsou slibné a naznačují, že by tato metoda mohla být v budoucnu účinná i u lidí. Chemik James Tour, jeden z vedoucích vědců projektu, ve svém prohlášení pro Science Alert uvedl, že molekulární sbíječky představují novou generaci molekulárních strojů, které jsou až milionkrát rychlejší než předchozí typy a jejich aktivace je možná přesným umístěním infračerveného světla. Tento objev přináší naději pro miliony pacientů po celém světě a je příkladem toho, jak pokrok v molekulární biologii a nanotechnologiích může vést k novým, efektivnějším léčebným metodám. Vědci nyní pracují na dalším výzkumu a klinických testech, které by měly potvrdit bezpečnost a účinnost této metody při léčbě rakoviny u lidí.

Kam dál?

Tento kořen je skutečný dar přírody! Snižuje hladinu cukru, cholesterolu, tlak v krvi, bolesti kloubů a ledvinové kameny mizí, jako by ani nikdy nebyly…

Po létech výzkumu vědci našli bakterii, která může za rakovinu tlustého střeva. Co bychom měli jíst a čemu se vyvarovat ?

Vědci zabývající se výzkumem rakoviny slaví úspěch. Dokáží jí odhalit o několik let dříve

Mnoho závažných onemocnění se může projevit na našich rukou, prstech a nehtech. Zjistěte, které příznaky odhalí rakovinu či srdeční choroby

Stovky lidí postihla neznámá choroba mozku. Vědci tvrdí, že to vláda tutlá

Další články