Koronavirem se nakonec nakazí téměř každý. Podle epidemiologa může jít o novou chřipku

4625
Sdílejte

Když v květnu roku 1997 onemocněl první člověk – tříletý chlapec – na nemoc připomínající chřipku, věci měly rychlý spád. Brzy se přišlo na to, že jde o chřipku ptačí a chlapec bohužel zemřel. Stejně jako 60 % všech, co se touto velmi vážnou nemocí nakazilo.

Zabijácká ptačí chřipka paradoxně není tak nebezpečná
Virus známý také jako H5N1 zabíjel skutečně drtivě. Pokud jste se jím nakazili, byla větší pravděpodobnost, že to nepřežijete, než že se vyléčíte. Přesto: od roku 2003 tato nemoc usmrtila “pouhých” 455 lidí. Byla to právě vysoká mortalita, tedy smrtnost, jak se dnes česky nově říká, co tomuto viru zabránilo v rozpuku. Je to vlastně logické: u pacientů se rychle objevily vážné příznaky, a tak mohli být zavčasu izolováni. Velká část z nich také zemřela, takže virus nemohla šířit dále.

Kam dál?

Po létech výzkumu vědci našli bakterii, která může za rakovinu tlustého střeva. Co bychom měli jíst a čemu se vyvarovat ?

Vědci zabývající se výzkumem rakoviny slaví úspěch. Dokáží jí odhalit o několik let dříve

Mnoho závažných onemocnění se může projevit na našich rukou, prstech a nehtech. Zjistěte, které příznaky odhalí rakovinu či srdeční choroby

Stovky lidí postihla neznámá choroba mozku. Vědci tvrdí, že to vláda tutlá

Sprchovat se ráno nebo večer? Odborníci mají jasno. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Další články